pátek 26. ledna 2018

Berlin - place to be


Tak já mám konečně (úspěšně) po zkouškovém, tak jsem se rozhodla, že se zase vrhnu na psaní. :) V prosinci jsme si s přítelem udělali výlet do Berlína - především jsme se chtěli podívat na trhy, památky a kouknout po obchodech. Jeli jsme se Student Agency, jelikož jsme vychytali levné jízdenky na Black Friday. :)


Měli jsme naplánovaný okruh Postdamer Platz - Town Checkpoint Charlie - East Side Gallery (Berlínská zeď) - Alexander Platz (kde jsou opravdu krásné trhy a Primark) - Braniborská brána a Židovský památník, který jsme nestihli celý, jelikož jsme se zdrželi na trzích a v Primarku, ale jelikož jsem byla v Berlíně podruhé, tak mi to ani nijak nevadilo. 

Trhy v Berlíně byly opravdu krásný, byla tam daleko krásnější vánoční atmosféra než loni ve Frankfurtu, ale každé město má něco. Nakonec jsme nestihli Braniborskou bránu a Židovský památník, ale určitě jsme nebyli v Berlíně naposledy, takže si to vynahradíme jindy, jelikož tohle byl opravdu jen takový rychlovýlet. Po Berlíně jsme cestovali U-bahnem a S-bahnem a musím říct, že to jsem si opravdu užívala, je to úplně jiný šálek kávy než pražské metro, navíc je to celé v takovém retro stylu. Navíc Berlínská zeď byla zrovna čerstvě přemalovaná, takže vypadala vážně krásně, daleko líp než když jsem tam byla posledně, to připomínala dost Lennon Wall a vzhledem k tomu, že je považována za venkovní galerii, tak se to úplně nehodilo. :)@matousek.jan

Byli jste někdy (na trzích) v Berlíně? A jaké místo se vám líbilo nejvíc?  :)


11 komentářů:

 1. V Berlíně jsem ještě nikdy nebyla, ale někdy bych chtěla na trhy zajet třeba do Vídně. Tak snad se mi to některý rok podaří. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 2. Do Berlína bych se chtěla letos podívat, asi to spojím i s nějakým tím koncertem, jelikož do Prahy hodně z interpretů, na které bych chtěla jít, nezavítá. Berlín mě už nějakou tu dobu láká..

  OdpovědětVymazat
 3. V Berlíně jsem nikdy nebyla, ale chtěla bych se tam někdy podívat :)
  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotografie :-) nikdy jsem v Berlíně a vlastně ani v Německu nebyla, což je škoda, když jsou to naši sousedé...
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem v Berlíně byla minulý rok a naprosto jsem si Berlín zamilovala, hned bych jela zpátky :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 6. Na trzích jsem v Berlíně nebyla, ale vypadají famózně, ty fotky jsou skvělé, klidně jsi jich mohla přidat víc! :-) Nádherný blog.


  voguetheresa.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Och to je nádhera! Berlín na mojom travel list ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětVymazat
 8. Tento článok mi prišiel vhod, pretože v apríli sa do Berlína chystám po prvýkrát. Musím sa priznať, že ma to nejak extra nelákalo, ale keď sa o to mesto začínam teraz zaujímať, tak nachádzam pekné fotky. Takže snáď sa mi to tam bude páčiť :)
  World of Nicol

  OdpovědětVymazat
 9. Na trzích v Berlíně jsem nebyla, v těch zahraničních městech jenom ve Vídni, ale letos bychs se ráda podívala za hranice o Vánočním čase, tak budu doufat, že se mi to povede :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 10. Ja som teda v Berlíne ešte nikdy nebola ale hodne som o ňom už počula. Mnoho mojich známych tam už bolo a Berlín si len a len chválili. Určite to je ale jedno z miest, kde by som sa rada pozrela.
  Fotky sú teda krásne :)

  KLAUDI

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář. :)