neděle 1. července 2018

MALLORCA

Před pár dny jsem se vrátila z dovolené na Mallorce a musím říct, že předčila veškerá má očekávání. Mallorca je takový malý ráj, který mě naprosto učaroval.


Dovolenou jsme kupovali 4 dny před odletem, takže jsme vychytali poměrně hezký LM. Náš hotel se nacházel na Playa de Muro, což je severovýchod Mallorky, kde opravdu všude najdete křišťálově čistou vodu a samé hory. Na rozdíl od jihu Mallorky se zde nachází krásné dlouhé pláže místo zátok. My jsme si pak později k jedné takové zátoce výlet udělali, abychom o ten zážitek nepřišli.


Tahle krásná zátoka se jmenuje Playa de Sant Joan. My jsme si půjčili kola abychom navštívili historické centrum města Alcudía a okolí, kde se nachází i pár zátok. I když jsme ujeli jen lehce přes 20 km, tak musím říct, že v tom vedru a slunci to bylo celkem dost náročný až jsme pak byli rádi, když jsme už byli zpátky na naší Playa de Muro. V každém případě cestovaní na kole se vám určitě na Mallorce vyplatí, jelikož to stojí 5-6 Euro na den. 


Náš další výlet směřoval do hlavního města Palmy. Chtěli jsme hlavně vidět Catedral de Mallorca, projít si historické centrum, nakupovat a ještě projít nějaké pláže. Musím říct, že katedrála vypadala naprosto úchvatně a její okolí taky, skoro jsem si připadala jako v GoT. Pak jsme prošli spoustu obchodů a byli na jídle. Španělské jídlo - obzvlášť paellu jsem si fakt zamilovala. Co nás ale zklamalo, tak byly pláže. V Palmě opravdu není křišťalové moře a ani žádné klidné místo na koupání, jelikož je všude slysšet hluk velkoměsta. Dovolená byla moc krásná, až mě mrzí, že už jsem zase zpátky. Ale určitě se na Mallorcu ještě vrátím, je tam spousta krásných míst, které bych ještě chtěla vidět.


A co vy - kam se chystáte v létě? :)10 komentářů:

 1. Hodně luxusní! Vypadá to tam úžasně. To jste letěli přes cestovku?

  Dokonalý tabu

  OdpovědětVymazat
 2. Jůů, tak tam to vypadá naprosti nádherně! Není nad lastminute :D Jezdit v parnu na kole opravdu není nic moc, sama to mám vyzkoušené :D Moc vám to s přítelem sluší! Já bych se ráda podívala do Budapeště a s přítelem máme koupené na prodloužený víkend welness v Novém Bydžově :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 3. Moc krásné fotenky! Vypadá to tam krásně.

  OdpovědětVymazat
 4. Páni, to vypadá úžasně, hned bych tam jela! :D Navíc LM se vždy vyplatí!:) Já se chystám taky do Španělska, ale do Barcelony:)

  OdpovědětVymazat
 5. Prekrásne! My teraz hľadáme dovolenku a zvažujeme práve Grécko alebo Malorku. Môžem sa spýtať, koľko ten last minute stál? A prípadne cez akú cestovku ste išli? :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jé, tam to vypadá krásně! Na Mallorcu se chci už asi 2 roky podívat, tak snad někdy! :)
  Já se chystám příští týden do Bulharska, tak se už nemůžu dočkat, protože z tvých fotek na mě úplně skočila taková ta mořská, dovolenkovská a pohodová nálada :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tam to vypadá nádherně! A koupili jste to dobře a krásně vychytali i počasí. My za týden letíme na Mauricius, takže se už nemůžu dočkat :D Jinak Vám to moc sluší :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 8. To je krásne, ja rozmýšlam tiež nad Malorkou aj ked na pár dní vyzerá nádher!
  xx Mon
  https://lifebymon.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 9. Mallorca je moje srdcovka, byla jsem tam vloni a bez váhání bych tam letěla znovu :) Jinak letos se k moři nechystám, v září snad vyjde víkendový výlet do Bratislavy.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš komentář. :)